You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Loading...

Terapia Blizn

Blizna jest widocznym śladem uszkodzenia ciągłości skóry. Choć stanowi naturalny proces gojenia się tkanek, w wielu przypadkach staje się powodem dyskomfortu, bólu a nawet ograniczenia ruchomości.

Rozwój nauki spowodował iż obecnie fizjoterapeuci dysponują metodami, które łagodzą lub całkowicie likwidują skutki wywołane przez powstawanie blizn. Prowadzone są badania naukowe, które przedstawiają jakie zmiany fizjologiczne zachodzą w obszarze poddawanym terapii. Np. w obrazie USG można zaobserwować iż tkanki podczas terapii zaczynają układać się regularnie .

Scar Work - Integrating Scar Tissue into the Fascial Web ( Praca na bliznach – integracja z siecią powięziową).

Jest to nowatorska metoda pracy z bliznami opracowana przez Sharon Weeler, terapeutkę Integracji Strukturalnej z 50 letnim doświadczeniem.. Według autorki jest to sztuka scalania blizn z siecią powięziową.

Zaletą metody ScarWork jest możliwość pracy w bardzo wczesnym okresie gojenia się tkanek, jak i tych które powstały dawno.

Techniki można stosować we wszystkich rodzajach blizn, np.: po zabiegach chirurgicznych, urazach, oparzeniach i innych. Wykonując terapię blizny prowadzimy do zmniejszenia napięć w jej obrębie jak i okolicznych tkanek. Wpływa to na poprawę zakresów ruchomości stawów oraz zmniejszenia dolegliwości bólowych. Efekty pracy z bliznami można zaobserwować już po pierwszej terapii.